Otwarcie perfumerii Iperfumy.pl by NOTINO we Wrocławiu

wydarzenia Lut 18, 2018 Brak komentarzy

Do tej pory perfumerie Iperfumy.pl były otwarte w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Od 10 lutego na mapie pojawiła się kolejna perfumeria – tym razem we Wrocławiu (Pasaż Grunwaldzki).

Sklep internetowyIperfumy.pl działa na polskim rynku od 2006 roku (firma obecnie działająca pod nazwą Notino powstała w Czechach w 2004r. i działa na terenie całej Europy). Rosnący rynek internetowy pozwolił wygenerować jej w 2016r. prawie 1 mld złotych obrotu!

Lokal jest nowoczesny i bardzo jasny. To wyjątkowe miejsce, w którym łączy się świat wirtualny ze światem rzeczywistym. Ciekawym pomysłem jest prezentacja testerów – które otaczają nas z każdej strony. Nawet większa liczba osób przebywających w perfumerii nie utrudnia zakupów. Półki i wyspy są przejrzyste, nie ma na nich zbędnych elementów czy reklam. Ceny eksponowane są na cyfrowych czytnikach – nie musicie sprawdzać, są takie same jak na stronie internetowej… 😉

Nowoczesny wygląd podkreślają ekrany TV oraz strefa relaksu z tabletem, na którym można zapoznać się z ofertą sklepu online. Jak dla mnie, tablet mógłby być trochę większy, choć jest dosyć wygodny.

W perfumerii można zrobić zakupy, odebrać swoje internetowe zamówienie, a także skorzystać z porad konsultantów oraz przetestować perfumy i kosmetyki oferowanych marek. Jest ich naprawdę sporo – niektórych nie znajdziecie nawet w innych znanych z galerii perfumeriach.

Wiele osób zastanawia się, czy są to zapachy „podobne”, testery, czy outlet. Zarówno w sklepie stacjonarnym jak i w internetowym znajdziecie tylko oryginalnie zapakowane produkty (zarówno perfumy jak i kosmetyki). Nie są to produkty wyprzedażowe lub posiadające jakieś wady (lub np. brak opakowania, oznaczenie tester itp.). Niskie ceny wynikają ze strategi działania – sklep online ma po prostu niższą marżę, zaś punkty stacjonarne otwierane są tam, gdzie są potrzeby. Dzięki temu firma może być konkurencyjna i walczyć na trudnym rynku ze światowymi gigantami. Dla nas – klientów – kupowanie tego samego produktu taniej, jest zawsze mile widziane:) Także nie ma się czego obawiać. Firma Notino na swoich stronach zamieszcza również informację o legalnym pochodzeniu produktów (TUTAJ). Z pewnością należy zachowywać ostrożność przy zakupach na aukcjach internetowych, w serwisach ogłoszeniowych lub na targowiskach. W tym wypadku, nie ma żadnych obaw – produkt możecie również normalnie zareklamować.

Każdy wpis powinien zawierać dawkę wiedzy, dlatego poniżej zamieszczam ciekawe porównanie ilości olejków zapachowych w zależności od rodzaju zapachu (znalazłam ją na iperfumy.pl):

Perfumy
zawierają 15-40 % olejków zapachowych rozpuszczonych w 90-96 % alkoholu,

Woda perfumowana
zawiera 8-15 % stężenia olejków w 90 % alkoholu,

Woda toaletowa
zawiera 4-10 % olejków rozcieńczonych w 60-85% alkoholu,

Woda kolońska
zawiera 3-5 % zawartości olejków w 70-80 % alkoholu,

 

Moje zakupy

Jesteście ciekawi co kupiłam w Notino?

W moim przypadku były to typy GUCCI oraz BURBERRY. Nie mogłam się zdecydować, dlatego wybrałam pojemności 50 ml (GUCCI GUILTY, 175 zł oraz BURBERRY THE BEAT, 91,90 zł).

Julia Boreiko

Dodaj komentarz