PHYTO Paris. Piękno moich włosów

uroda paź 08, 2018 Brak komentarzy

Nie jest tajemnicą fakt, że farbuję włosy. Niestety koloryzacja niszczy oraz przesusza nasze włosy – nawet jeśli tworzona jest na bazie olejków. Jeśli dodamy do tego keratynowe prostowanie – otrzymamy piękny efekt ale również włosy, o które trzeba dbać codziennie.

Marka PHYTO Pariszostała stworzona przez wizjonera Patricka Ales, którego pasją była botanika, fascynował go świat roślin. Równocześnie interesował się fryzjerstwem i pielęgnacją włosów. Pracując w salonie w Paryżu zauważył, że produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów bardzo niszczyły jego dłonie. Zaczął się zastanawiać, co dzieje się w tym samym momencie z delikatnymi włosami, wystawionymi na działanie agresywnych substancji. Był to impuls do stworzenia PHYTO Paris, preparatów do pielęgnacji włosów wykorzystujących roślinne składniki aktywne, przy równoczesnym zredukowaniu do minimum komponentów chemicznych. Marka PHYTO Paris działa nieprzerwanie od lat 60. XX wieku, a pierwsze produkty stworzone przez Patricka Ales nadal są w sprzedaży.

To, co wyróżnia markę to troska nie tylko o włosy, ale przede wszystkim o skórę głowy. Według idei PHYTO Paris: nie ma pięknych i zdrowych włosów bez zdrowej skóry głowy.

Już od ponad 40 latPHYTOwspółpracuje ze środowiskami naukowymi, opracowując innowacyjne produkty pielęgnacyjne o naukowo potwierdzonej skuteczności działania,a to dzięki prowadzonym badaniom klinicznym, testom naukowym, jak też poprzez uzyskiwanie patentów.

Od 1968 roku, badania PHYTO opierają się wyłącznie na odnawialnych źródłach wyciągów roślinnych. Do produkcji preparatów wykorzystujemy około 500 różnych wyciągów roślinnych.

Ciekawostka:

Już od 40 lat stosowane przez PHYTO opakowania są zgodne z polityką ekologiczną, zmierzającą do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Używane kartony produkowane są z półproduktów, pochodzących z drewna, pozyskiwanego ze zrównoważonej gospodarki leśnej, prowadzonej z zastosowaniem ścisłych reguł: w miejsce każdego ściętego drzewa natychmiast sadzone jest nowe.

 

Wraz z upływem czasu kolor blaknie, a włosy tracą połysk i stają się matowe. Moje kosmetyki PHYTO PHYTOMILLESIME są przeznaczone do włosów farbowanych, z pasemkami i rozjaśnionych. Po miesiącu testowań najbardziej z tej serii przypadły mi do gustu szamponi mgiełka.

SZAMPONzawsze nakładam w niewielkiej ilości na skórę głowy, ale najpierw rozcieram w dłoniach uzyskując piankę. Po spłukaniu powtarzam czynność. Zauważyłam bardziej gęste włosy, jedwabiste oraz nieobciążone kosmetykami i farbą.

Składniki aktywne:

  • Wyciąg z szarotki alpejskiejo właściwościach przeciwutleniających, nadaje włosom jedwabistą miękkość i łagodzi podrażnienia.
  • Ekstrakt z jabłka Red Love, potężny antyoksydant, chroni włókno włosa przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, wzmacnia włosy i przedluża trwałość koloru.
  • Wyciągi z owoców i kwiatów jabłoni oraz ekstrakt z hibiskusadelikatnie wygładzają i scalają łuski włosów dodając im intensywnego blasku.

MGIEŁKĘ stosuję na mokre lub wilgotne włosy (przed suszeniem). Włosy się nie puszą, pozostają miękkie, mają zdrowy blask i podkreślony kolor. Dla mnie mgiełka pachnie bukietem z kwiatów i traw, co przypomina o naturalności składników.

 

 

MASKĘstosuję 1-2 razy w tygodniu, ponieważ albo brakuję czasu, albo zapominam=) Po nałożeniu niewielkiej ilości maski odliczam 4 minuty i spłukuję. Ale efekt jest wow wywoływany jest przez piękny zapach i oczywiście gładkie włosy…

Składniki aktywne:

  • Masło arganowe regeneruje i odżywia włókno włosa.
  • Ekstrakt z jabłka Red Love®, potężny antyoksydant, chroni włókno włosa przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, wzmacnia włosy i przedłuża trwałość koloru.
  • Wyciągi z owoców i kwiatów jabłoni oraz ekstrakt z hibiskusa delikatnie wygładzają i scalają łuski włosów dodając im intensywnego blasku.

Coś nowego w mojej łazience – KONCENTRAT . Przyznam się: stosuję rzadko, chociaż można codziennie i nawet kilka razy dla poprawy wyglądu włosów oraz ułatwienia stylizacji.

Składniki aktywne:

  • Ekstrakt z jabłka Red Love®, potężny antyoksydant, chroni włókno włosa przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, wzmacnia włosy i przedluża trwałość koloru.
  • Wyciągi z owoców i kwiatów jabłoni oraz ekstrakt z hibiskusa delikatnie wygładzają i scalają łuski włosów dodając im intensywnego blasku.

Produkty PHYTO Paris są dostępne w aptekach i wybranych aptekach internetowych. Kosmetyki są naprawdę warte uwagi. Polecam!

xO JB

Magda

Dodaj komentarz